serwis komputerowy, odzyskiwanie danych
Narodowa Strategia Spójności Województwo Dolnośląskie Unia Europejska

Komora laminarna K-700

dysk twardy w komorze laminarnej     Komora laminarna Alpina K-700 jest urządzeniem przeznaczonym do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń pyłowych przede wszystkim w badaniach mikrobiologicznych, biotechnologicznych i biochemicznych, a także w innych zastosowaniach wymagających odpowiednio czystego środowiska. W obudowie wykonanej z malowanej proszkowo blachy stalowej znajdują się elektryczne dmuchawy z płynną regulacją obrotów, które zasysają powietrze z zewnątrz. Poprzez filtr wstępny, komorę sprężania i filtr absolutny HEPA powietrze wpływa pionowym ruchem laminarnym do przestrzeni roboczej. Blat roboczy jest wykonany z galwanizowanej, kwasoodpornej stali. Wewnętrzne lampy zapewniają odpowiednie oświetlenie przestrzeni roboczej. Dodatkowo komora laminarna jest wyposażona w gniazdko elektryczne na obudowie. Alpina K-700 jest sklasyfikowana w klasie czystości ISO Class 5.
    Czyste, wolne od pyłu powietrze uzyskiwane w komorze laminarnej jest koniecznym warunkiem dla bezpiecznej pracy z otwartym dyskiem twardym. Takie operacje, jak wymiana głowic magnetycznych, odrywanie głowic od talerza, czy przekładanie talerzy wykonywane w nieodpowiednich warunkach wiążą się z wysokim ryzykiem zanieczyszczenia powierzchni talerza i nieodwracalnej utraty danych.

Parametry techniczne komory laminarnej Alpina K-700

Szerokość komory 719 mm
Głębokość komory 500 mm
Wysokość komory 780 mm
Wysokość z podstawą 1550 mm
Maksymalna wysokość ze stelażem 1980 mm
Szerokość przestrzeni roboczej 688 mm
Głębokość przestrzeni roboczej 490 mm
Wysokość przestrzeni roboczej 500 mm
Przepływ powietrza 0,45 m3/s (+/-20%)
Skuteczność filtracji >99,997%
Głośność <55 dB
Masa (bez podstawy) 47 kg
Natężenie oświetlenia >2400 lx
Pobór prądu 300 W

    Zakup komory laminarnej K-700 został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.