serwis komputerów serwis notebooków

Jak do nas dojechać


KALERON
Adres serwisu:

ul. Hirszfelda 4/18
55-231 Jelcz-Laskowice
71-318-34-36
Godziny otwarcia:
pn-pt: 10-18


Punkt przyjęć na serwis Wrocław - Śródmieście:

ul. Ołbińska 4
50-237 Wrocław
Siedziba firmy Rafig - sklep elektroniczny - sprzedaż artykułów elektronicznych, osprzętu elektrycznego, narzędzi, materiałów instalacyjnych i preparatów chemicznych
71-372-29-04 (biuro)
71-318-34-36 (serwis - informacje o naprawach)
Godziny otwarcia:
pn-pt: 10-19
sob: 10-14
nd: giełda elektroniczna
ul. Robotnicza 5
WrocławSerwis komputerowy KaleronZakres działalności

serwisu     Specjalizujemy się głównie w naprawach sprzętu komputerowego oraz odzyskiwaniu danych z różnorodnych nośników. Naprawiamy komputery, laptopy, zasilacze do laptopów, serwery, podzespoły komputerowe (płyty główne, karty graficzne, dyski twarde, dyski SSD, dyski hybrydowe SSHD, zasilacze ATX i serwerowe, matryce LCD itp.), monitory LCD, drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne, zasilacze awaryjne UPS oraz pozostałe urządzenia elektroniki kompterowej. Naprawiamy również podzespoły elektroniczne i zasilacze do innych urządzeń.
     Nie naprawiamy monitorów kineskopowych, niskiej klasy zasilaczy ATX, ani drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych - ze względu na zbyt wysokie koszty części i niewspółmierny nakład pracy w stosunku do wartości sprzętu tego typu. W przypadku słabych zasilaczy ATX zalecamy ich wymianę na zasilacze przynajmniej średniej klasy. Awaria wyrobu zasilaczopodobnego może spowodować uszkodzenia pozostałych podzespołów komputera, zwłaszcza płyty głównej i dysków twardych.
     Zajmujemy się także odzyskiwaniem danych z dysków twardych, dysków SSD, dysków SSHD, pendrivów, kart pamięci SD, MMC, xD, SM, MS, CF, kart pamięci PC-Card, urządzeń z wbudowaną pamięcią typu Flash oraz innych nośników. Odzyskujemy skasowane pliki, usunięte lub uszkodzone partycje wszystkich typów (np. FAT, NTFS, Ext, HFS, UFS, XFS, ReiserFS, VMFS itd.), dane z dysków z rejestratorów DVR, dane z dysków z uszkodzonym sektorem rozruchowym (MBR), dane z dysków z uszkodzonymi sektorami, dane z dysków z uszkodzeniem powierzchni serwisowej, dane z dysków uszkodzonych mechanicznie, a także dane z napędów uszkodzonych elektrycznie lub spalonych. Odzyskujemy również dane z dysków zabezpieczonych hasłami systemowymi oraz hasłem ATA-Password. Odzyskujemy dane nie tylko z pojedynczych dysków fizycznych, ale też z dysków połączonych w macierze RAID i NAS dowolnej konfiguracji, w tym z macierzy zagnieżdżonych, a także z dysków maszyn wirtualnych, np. VHD, VHDX i VMDK. Oferujemy też usługę bezpiecznego i nieodwracalnego kasowania danych.
     Ponadto świadczymy różnego rodzaju usługi informatyczne. Instalujemy i konfigurujemy systemy operacyjne, sterowniki i oprogramowanie. Usuwamy wirusy i inne złośliwe programy oraz skutki ich działań. Zabezpieczamy systemy operacyjne i sieci przed infekcjami i włamaniami. Składamy i modernizujemy zestawy komputerowe. Tworzymy i konfigurujemy sieci przewodowe i bezprzewodowe. Tworzymy kopie bezpieczeństwa, archiwizujemy i zabezpieczamy dane. Nie instalujemy nielegalnego oprogramowania!
     Usługi wykonujemy w lokalu firmy. Nie oferujemy napraw wyjazdowych, jako pogotowie komputerowe. Klientów zainteresowanych wizytami domowymi lub w firmie, zachęcamy do skorzystania z usług naszych partnerów, firm Przekom, PC-Serwis Wrocław i Evelsoft. Pogotowie komputerowe Przekom obsługuje klientów z Oławy, Jelcza-Laskowic, Strzelina, Wiązowa, Brzegu Opolskiego, Lewina Brzeskiego, Grodkowa, Siechnic, Kątów Wrocławskich, Sobótki i okolicznych miejscowości, a PC-Serwis Wrocław dojeżdża do klientów z całego Wrocławia. Evelsoft obsługuje klientów z Warszawy i Radomia. W przypadku poważniejszych awarii zapewniamy tym firmom pełne wsparcie techniczne.
    Prowadzimy także sklep komputerowy, w którym oferujemy po atrakcyjnych cenach komputery, części komputerowe, laptopy, monitory, drukarki, urządzenia peryferyjne, oprogramowanie, nośniki danych i materiały eksploatacyjne. Prowadzimy też sprzedaż przez internet, jednakże handel ma dla nas marginalne znaczenie, a podstawą funkcjonowania firmy są usługi.
    Przyjmujemy nieodpłatnie do utylizacji uszkodzone oraz przestarzałe urządzenia komputerowe i RTV, a także inne drobne urządzenia elektroniczne. Nie stwarzamy sztucznych problemów, nie zadajemy zbędnych pytań, nie wymagamy kupienia u nas nowego odpowiednika utylizowanego sprzętu - po prostu go przyjmujemy i zapewniamy, że nie wyląduje na śmietniku, ale trafi do wyspecjalizowanej firmy, która w bezpieczny dla środowiska naturalnego sposób odzyska surowce wtórne.
    Naszymi klientami są głównie pogotowia komputerowe, firmy handlujące używanym sprzętem komputerowym oraz sklepy komputerowe i małe firmy informatyczne, które nie dysponują odpowiednim zapleczem serwisowym, aby samodzielnie odzyskiwać dane lub wykonywać naprawy elektroniczne. Równie chętnie obsługujemy firmy z innych branż. Przy dużych i regularnych zleceniach zapewniamy możliwość wynegocjowania korzystnych cen oraz odroczonego terminu płatności.

Historia serwisu

i perspektywy rozwoju    Początki firmy wywodzą się z giełdy elektronicznej we Wrocławiu, gdzie zaczęliśmy się pojawiać pod koniec 2003 r. Potem także można było nas spotkać w Lubiniu, Kłodzku i Sosnowcu-Milowicach. Firma została zarejestrowana w połowie 2005 r., a z początkiem 2006 r. został otwarty sklep i punkt serwisowy w budynku na targu w Jelczu-Laskowicach.
    W związku z dużą dostępnością na giełdach elektronicznych sprzętu uszkodzonego i "niesprawdzonego" od początku rozwijaliśmy serwis komputerowy, inwestując w niezbędną wiedzę i narzędzia. Doświadczenie zdobywaliśmy w sposób bezbolesny dla klientów, przywracając do pełnej sprawności dużą ilość uszkodzonych podzespołów komputerowych i laptopów sprowadzanych z zachodu. Pozwoliło nam to stopniowo poszerzać ofertę usług serwisowych, zapewniając wysoką jakość i skuteczność napraw przy korzystnej cenie.
    Po otwarciu serwisu w Jelczu-Laskowicach zaniechaliśmy utrzymywania stanowisk na giełdach komputerowych w Kłodzku i w Lubiniu, a z końcem 2007 roku wycofaliśmy się także z giełd elektronicznych we Wrocławiu i Sosnowcu-Milowicach. W 2008 r. zlikwidowaliśmy również punkt na targu w Jelczu-Laskowicach przenosząc się do lokalu przy ul. Hirszfelda 4/18, o niemal dwukrotnie większej powierzchni. Zwiększona powierzchnia lokalu została przeznaczona na utworzenie nowych stanowisk serwisowych. W istotny sposób poprawiły się warunki pracy, a także skrócił się czas realizacji zleceń.
    W 2009 zakupiliśmy stację do wymiany układów BGA (ang. Ball Grid Array) Martin Expert 04.6, co pozwoliło nam znacząco zwiększyć skuteczność napraw laptopów. Dofinansowanie uzyskane z Powiatowego Urzędu Pracy w Oławie umożliwiło nam wybór stacji lutowniczej najwyższej klasy nie licząc się z ograniczeniami budżetowymi. Zatrudniamy specjalistów, którzy zdobywali doświadczenie w autoryzowanych serwisach obsługujących naprawy gwarancyjne wiodących producentów sprzętu komputerowego. Mamy dostęp do układów i części zarówno używanych, pochodzących z demontażu i recyklingu, jak i nowych, importowanych z Chin.
    W 2011 r. na wyposażeniu serwisu pojawiło się rosyjskie urządzenie do naprawy dysków twardych i odzyskiwania danych - PC-3000 Portable oraz oprogramowanie Data Extractor Portable. Dysponując tym narzędziem możemy odzyskiwać dane nie tylko utracone logicznie, ale też z uszkodzonych dysków.
    Na początku 2012 r. na bazie istniejącego serwisu została utworzona nowa firma - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Kaleron. Spółka kontynuuje i rozwija działalność poprzedniego serwisu, między innymi poszerzając zakres usług o naprawy sprzętu RTV. Z początkiem 2014 r., przy współpracy z firmą Rafig, uruchomiliśmy punkt przyjmujący do naprawy sprzęt komputerowy i RTV we Wrocławiu. Nasi klienci z Wrocławia zyskali możliwość oddawania sprzętu do naprawy w dogodnych dla nich godzinach i lokalizacji.
    W najbliższym czasie planujemy uruchomienie kolejnego punktu przyjęć urządzeń we Wrocławiu, na Kleczkowie. Już teraz można, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, oddać sprzęt do naprawy w hurtowni materiałów eksploatacyjnych G-Pro, oferującej tusze i tonery do wszystkich modeli drukarek.
Unia Europejska     Wzrost zainteresowania usługami w zakresie odzyskiwania danych sprawił, że w 2014 r. rozpoczęliśmy realizację projektu Rozbudowa serwisu komputerowego poprzez utworzenie nowoczesnego stanowiska do odzyskiwania danych współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu realizujemy zakup nowych narzędzi do odzyskiwania danych, co przyczyni się do wzrostu wydajności i skuteczności serwisu.
    W czerwcu 2014 r. kupiliśmy urządzenie do naprawy dysków twardych i odzyskiwania danych PC-3000 Express z oprogramowaniem do odzyskiwania danych Data Extractor Express RAID Edition obsługującym wszystkie konfiguracje macierzy RAID. Kolejnym nowym urządzeniem w naszym serwisie jest PC-3000 Flash - narzędzie pozwalające na odzyskiwanie danych z fizycznie uszkodzonych nośników zbudowanych na pamięciach Flash-NAND, takich jak pendrive, karty pamięci, dyski SSD oraz na odczytywanie danych bezpośrednio z układów pamięci. Dzięki programowi PC-3000 SSD uzyskaliśmy większe możliwości naprawy dysków SSD i odzyskiwania z nich danych bez konieczności ich rozlutowywania w każdym przypadku. W celu zapewnienia odpowiednich warunków do pracy z dyskami twardymi uszkodzonymi mechanicznie wyposażyliśmy się w komorę laminarną Alpina K-700 oraz zestaw narzędzi HDRC Advance Combokit. Aby skuteczniej odzyskiwać ważne dane z często używanych w serwerach dysków twardych SCSI i SAS nabyliśmy urządzenie PC-3000 SAS z oprogramowaniem Data Extractor SAS.
    Dziękujemy wszystkim firmom, które w odpowiedzi na nasze zapytania składały oferty dostawy narzędzi do odzyskiwania danych, a zwłaszcza firmom Markom z Jelcza-Laskowic i Tech-Mix z Bielska-Białej.
    W lipcu 2014 r. serwis uzyskał certyfikat "Firma przyjazna nauce" nadawany przez Politechnikę Łódzką.
    Od 2015 roku współpracujemy z Wrocławskim Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Wrocławskiej. Dzięki współpracy w ramach sieci Enterprise Europe Network nasza oferta może łatwiej docierać do klientów zagranicznych.
    Jesteśmy przekonani, że jeszcze przez długi czas będziemy potrzebni naszym klientom. Awaryjność sprzętu elektronicznego wynosi 100%. Każde urządzenie się kiedyś zepsuje. Zauważamy, że w ostatnim czasie wiele urządzeń i podzespołów psuje się w bardzo krótkim czasie po zakończeniu gwarancji (niechlubny rekord należy do karty graficznej GeForce 9800GTX firmy Asus, która trafiła do nas dzień po upływie gwarancji). W większości przypadków (ok 70-80%) uszkodzony sprzęt elektroniczny opłaca się i można naprawiać, a jego parametry są na tyle dobre, że pozwalają zaspokajać potrzeby użytkowników jeszcze przez długi czas. Naprawa uszkodzonego urządzenia, zamiast kupna nowego, ma również korzystny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Każdego dnia na wysypiska śmieci trafiają tysiące komputerów, laptopów, telewizorów, monitorów, drukarek i innych urządzeń, które mogłyby jeszcze długo służyć w biurach i domach.
    W wielu przypadkach sama utrata urządzenia w wyniku awarii nie jest tak dotkliwa, jak utrata danych zapisanych na tym urządzeniu. Nośniki cyfrowe są coraz popularniejsze zarówno w zastosowaniach firmowych, zawodowych, jak i prywatnych. Większość z nas planuje wykonywanie kopii bezpieczeństwa, jednak do realizacji planów zwykle przystępujemy, gdy już jest za późno. Ilość dokumentów, zdjęć i innych plików przechowywanych na dyskach twardych i pozostałych nośnikach, a także ich znaczenie wskazuje, że w przyszłości kwestia bezpieczeństwa danych, ochrony ich przed utratą i dostępem niepowołanych osób, będzie coraz ważniejszym problemem. Już w tej chwili utrata danych może zagrozić pozycji rynkowej, a nawet przetrwaniu wielu firm. W przypadku odzyskiwania danych kryteria opłacalności są zupełnie inne, niż w przypadku samej naprawy urządzenia, zwłaszcza, gdy chodzi o ważne dokumenty firmowe lub dane o dużej wartości sentymentalnej.
    Dzięki minimalizacji kosztów zarządu, reprezentacji, obsługi biurowej i logistyki, możemy oferować bardzo konkurencyjne ceny usług, mimo inwestycji w zaawansowane technologicznie wysokiej klasy urządzenia, używania najwyższej jakości materiałów i elementów oraz zatrudniania bardzo dobrze wykwalifikowanych i doświadczonych serwisantów.

Dane rejestrowe serwisu


Nazwa firmy: Kaleron sp. z o. o.
Siedziba firmy: Jelcz-Laskowice, ul. Hirszfelda 4/18
NIP: 912-187-25-25
VAT-EU: PL9121872525
REGON: 021835234
KRS: 0000413674 - Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
PKD: 95.11.Z Naprawa i konserwacja komputerów i urządzeń peryferyjnych.
Kapitał zakładowy: 110.000 zł, wpłacony w całości.
Nr rachunku bankowego:
ING Bank Śląski O/Wrocław                         98 1050 1575 1000 0090 3010 3080

Copyright 2009 by Kaleron All Rights Reserved, Created by Websgraf - Paweł Pawluch