serwis komputerowy, odzyskiwanie danych

Narzędzia do odzyskiwania danych z dysków twardych Apextoollab

Apextoollab Wymiana głowic Western Digital Problemy związane z uszkodzeniem bloku magnetycznych głowic oraz zaparkowaniem głowic na powierzchniach talerzy należą do najczęstszych przyczyn utraty danych. W przypadku uszkodzeń tego typu sam dysk jest już spisany na straty, jednak znajdującą się na nich informację zazwyczaj w przeważającej większości można uratować. Jednak aby osiagnąć sukces i wysoką skuteczność odzyskiwania danych w takich wypadkach konieczne jest zminimalizowanie ryzyka dalszych uszkodzeń powierzchni dysku. Do bezpiecznej ingerencji w mechanikę dysku twardego konieczna jest nie tylko wiedza i doświadczenie, ale i odpowiednie narzędzia. Nasi koledzy z firmy Apextoollab należą do światowej czołówki producentów narzędzi tego typu.
Wymiana głowic Samsung Apextoollab odzyskiwaniem danych zajmuje się od 2007 r., a projektowaniem i produkcją narzędzi do odparkowywania i wymiany głowic w dyskach twardych od 2015 r. Narzędzia Apextoollab wykonywane są z anodowanego duraluminium. W odróżnieniu od narzędzi z tworzyw sztucznych, używanie tych narzędzi nie niesie ze sobą ryzyka elektrostatycznych uszkodzeń głowic lub przedwzmacniacza. Narzędzia metalowe są także o wiele precyzyjniejsze, trwalsze i łatwiejsze do utrzymania w czystości.
W ofercie firmy Apextoollab znajduje się także urządzenie do przekładania talerzy dysków twardych. Urządzenie to wykorzystuje podciśnienie wytwarzane przez pompkę prózniową. Ponadto Apextoollab oferuje stoliki pozwalające na zamocowanie w nich dwóch dysków twardych - pacjenta i dawcy oraz statywy na talerze.