serwis komputerowy, odzyskiwanie danych

Mediaeraser Degausser MD-103demagnetyzer mediaeraser MD103     Skasowanie pliku, opróżnienie kosza, sformatowanie, a nawet usunięcie partycji nie daje gwarancji, że kasowanej informacji nie uda się odzyskać. Aby mieć pewność, że dane zostały zniszczone w nieodwracalny sposób, należy użyć odpowiedniego programu lub urządzenia. Zastosowanie odpowiedniej procedury utylizacji danych i nośników, na których te dane się znajdowały, jest równie ważne, jak dane, które mają być zabezpieczone przed dostaniem się w niepowołane ręce. W wielu przypadkach odpowiedni sposób postępowania z danymi wynika z przepisów prawa. W takim przypadku, oraz w razie konieczności szybkiego skasowania dużej ilości nośników magnetycznych, które następnie są przeznaczone do utylizacji, warto użyć degaussera (demagnetyzera), z którego pomocą można to zadanie wykonać szybko i niezawodnie. Demagnetyzer nie nadaje się do niszczenia danych na nośnikach innych, niż magnetyczne - np. pamięci Flash-NAND, ROM, NV-RAM, płyty CD itp.
    Degausser Mediaeraser MD-103 zapewnia całkowite usunięcie wszelkich informacji znajdujących się na dowolnym nośniku magnetycznym. Usuwane są dane użytkowników, dane systemowe, informacja powierzchni serwisowej i serwometki na ścieżkach dysków twardych oraz serwościeżki na taśmach magnetycznych. Demagnetyzer gromadzi energię elektryczn±, po czym zamienia ją na impuls elektromagnetyczny i uwalnia wokół kasowanego nośnika. Informacje znikaja bezpowrotnie i nikt, nawet w najlepiej wyposażonym laboratorium, nie będzie w stanie ich odtworzyć. Jeżeli poziom impulsu elektromagnetycznego nie był prawidłowy, degausser poinformuje o tym przerywanym sygnałem wizualnym i dźwiękowym. Oczywiscie po takiej operacji, ani dyski twarde, ani taśmy do streamerów z serwościeżką nie będą się nadawały do użytku i należy je w odpowiedni sposób zutylizować. Korzystać będzie można jedynie z kaset magnetycznych bez serwościeżki.
    Mediaeraser MD-103 jest urz±dzeniem bardzo prostym w obsłudze. Wystarczy włożyć nośnik do komory, nacisnąć przycisk, odczekać 40 sekund - i gotowe, dane przepadły. Można włożyć kolejny nośnik. Wyładowanie impulsu elektomagnetycznego następuje wył±cznie w obrębie komory kasowania - degausser jest całkowicie bezpieczny dla osoby obsługuj±cej i spełnia normy BHP.
    Razem z urządzeniem dostarczany jest kabel zasilaj±cy i instrukcja w języku polskim. Demagnetyzer przeszedł badania dotyczące bezpieczeństwa użytkowania i posiada znak CE, a także certyfikat Słuzby Kontrwywiadu Wojskowego pozwalaj±cy na jego stosowanie do kasowania danych objętych klauzulą "Tajne" i "ściśle tajne"

Parametry demagnetyzera Mediaeraser MD-103

Czas operacji kasowania 40 s/nośnik
Indukcja magnetyczna 0,9 T
Natężenie pola magnetycznego 600 kA/m
Zasilanie 230 V, 50-60 Hz
Temperatura środowiska pracy 15-40 °C
Wilgotność środowiska pracy 10-40 %
Maksymalny rozmiar nośnika 170x130x35 mm
Wymiary demagnetyzera (bez uchwytów) 449x305x133 mm
Masa demagnetyzera 10 kg