kasowanie danych usuwanie danych

Jak do nas dojechać


Degausser Mediaeraser MD-103


KALERON
Adres serwisu:

ul. Hirszfelda 4/18
55-231 Jelcz-Laskowice
71-318-34-36
Godziny otwarcia:
pn-pt: 10-18


Punkt przyjęć na serwis Wrocław - Śródmieście:

ul. Ołbińska 4
50-237 Wrocław
Siedziba firmy Rafig - sklep elektroniczny - sprzedaż artykułów elektronicznych, osprzętu elektrycznego, narzędzi, materiałów instalacyjnych i preparatów chemicznych
71-372-29-04 (biuro)
71-318-34-36 (serwis - informacje o naprawach)
Godziny otwarcia:
pn-pt: 10-19
sob: 10-14
nd: giełda elektroniczna
ul. Robotnicza 5
Wrocław

Kasowanie danych


    Bezpieczeństwo danych to nie tylko kwestia zabezpieczenia ich przed utratą, wykonywania i właściwego przechowywania kopii bezpieczeństwa, ale także zabezpieczenia ich przed nieuprawnionym dostępem. W wielu przypadkach słabym punktem okazuje się moment wymiany sprzętu komputerowego. Często użytkownicy w ogóle zapominają o usunięciu ważnych, poufnych danych lub usuwają je w sposób pozwalający na stosunkowo łatwe odzyskanie - w skrajnym przypadku poprzez przywrócenie skasowanych plików z kosza. Nawet oprożnienie kosza, czy sformatowanie dysku lub jego uszkodzenie nie oznacza, że usunięte w ten sposób dane nie będą mogły być odzyskane.
    Pewnym i skutecznym sposobem usunięcia danych jest ich nadpisanie innymi, nieważnymi i bezwartosciowymi danymi, a najlepiej całkowite nadpisanie dysku. W naszym serwisie stosujemy trzy przebiegi nadpisywania wartościami 00h, FFh oraz wartością losową, jednak wystarczający jest już jeden przebieg.
    Secure Erase jest to procedura przewidziana standardem ATA, gwarantująca nieodwracalne usunięcie danych z dysku. Aby przeprowadzić tę procedurę, niezbędne jest ustawienie hasła ATA-Password, a po jej zakończeniu i usunięciu hasła można z dysku normalnie korzystać.
    W niektórych przypadkach przepisy prawa lub wewnętrzne regulaminy instytucji i firm wymagają, aby dysk z poufnymi danymi został zdemagnetyzowany przy użyciu odpowiedniego urządzenia - degaussera. W trakcie demagnetyzacji całkowicie i nieodwracalnie są niszczone wszystkie informacje zawarte na nośniku magnetycznym - nie tylko dane użytkownika i pliki programów, ale też informacja zawarta na powierzchni serwisowej dysku twardego, serwometki, ścieżka serwo na taśmie magnetycznej. Po takiej operacji nośniki magnetycznie nie nadają się do ponownego wykorzystania i powinny zostać zutylizowane. Demagnetyzacja nie wpływa na dane zapisane na dyskach optycznych oraz w pamięciach typu flash, ROM, NV-RAM itp.

Cennik usług kasowania danych


Usługa Cena brutto
Formatowanie dysku lub innego napędu 15 zł
Formatowanie niskopoziomowe dysku twardego 30 zł
Nieodwracalne usunięcie danych - nadpisanie (3 przebiegi) 40 zł
Nieodwracalne usunięcie danych - Secure Erase 50 zł
Degausser Mediaeraser MD-103 19.900 zł
Copyright 2009 by Kaleron All Rights Reserved, Created by Websgraf - Paweł Pawluch