Serwis komputerowy Odzyskiwanie danych

Jak do nas dojechać

KALERON
Adres serwisu:

ul. Hirszfelda 4/18
55-231 Jelcz-Laskowice
71-318-34-36
Godziny otwarcia:
pn-pt: 10-18


Punkt przyjęć na serwis Wrocław - Śródmieście:

ul. Ołbińska 4
50-237 Wrocław
Siedziba firmy Rafig - sklep elektroniczny - sprzedaż artykułów elektronicznych, osprzętu elektrycznego, narzędzi, materiałów instalacyjnych i preparatów chemicznych
71-372-29-04 (biuro)
71-318-34-36 (serwis - informacje o naprawach)
Godziny otwarcia:
pn-pt: 10-19
sob: 10-14
nd: giełda elektroniczna
ul. Robotnicza 5
Wrocław

Narodowa Strategia Spójności Województwo Dolnośląskie Unia Europejska
PC-3000 ExpressPC-3000 Express     PC-3000 Express to sześcioportowe urządzenie podłączane do zarządzającego komputera poprzez interfejs PCI-Express x4. Dyski twarde do PC-3000 Express podłącza się poprzez 4 porty Serial ATA (SATA). lub 2 porty ATA. Jednocześnie można do urządzenia podłączyć 4 niesprawne dyski - do dwóch kanałów SATA oraz do dwóch kanałów, które według potrzeb można przełączać między portami SATA i ATA. Porty SATA pracują z maksymalną prędkością 133 MB/s, zaś ATA - 100 MB/s. Wszystkie kanały są w pełni niezależne, co pozwala na równoczesną pracę z czterema dyskami bez obniżenia prędkości transferów danych. Podłączanie dysków z innymi interfejsami (microATA, microSATA, ZIF) odbywa się za pomocą odpowiednich adapterów.
    Do zasilania dysków używany jest czterokanałowy adapter zarządzania zasilaniem, który zapewnia ochronę przeciwprzepięciową i przeciwzwarciową podłączonych dysków. Zarządzanie zasilaniem każdego dysku jest niezależne. Sterownik zapewnia możliwość podłączania i odłączania poszczególnych dysków bez konieczności ponownego uruchomienia komputera i bez zakłócania pracy programu z innymi dyskami. W przypadku wystąpienia awaryjnych sytuacji, zasilanie dysku twardego odłącza się automatycznie.
    Urządzenie obsługuje dyski twarde 1,0", 1,8", 2,5", 3,5" i 5,25". Oprogramowanie zawiera specjalizowane narzędzia tak dla dysków kilkunastoletnich, jak i najnowszych. Przy pomocy karty PC-3000 Express oraz programu PC-3000 SSD można naprawiać także dyski SSD. W przypadku podłączania dysków SSD z interfejsem mSATA lub M.2 (NGFF) konieczne jest użycie odpowiednich adapterów.
    Dysk twardy można umownie podzielić na trzy elementy: hermoblok (zawierający elementy mechaniczne - talerze magnetyczne, silnik, blok głowic magnetycznych), kontroler (elektronikę zewnętrzną zawierającą procesor, ROM, bufor RAM, układ sterujący pracą silnika i bloku głowic magnetcznych, interfejs sygnałowy, a także elementy elektroniczne odpowiadające za zasilanie) oraz oprogramowanie wewnętrzne (firmware) zapisane w pamięci ROM i na powierzchni serwisowej talerzy. Uszkodzenie któregokolwiek z tych elementów uniemożliwia dostęp do danych użytkownika. PC-3000 Express pozwala zdiagnozować usterkę, naprawić uszkodzone moduły dysku twardego, odłączyć niesprawne głowice, zablokować dostęp do uszkodzonych fragmentów nośnika magnetycznego, uzyskać dostęp do danych użytkownika i wiele więcej.
    Diagnostykę przy pomocy urządzenia PC-3000 Express można prowadzić w zwykłym trybie użytkownia oraz w trybie technologicznym (fabrycznym). Do tego celu można wykorzystać szereg specjalizowanych przejściówek umożliwiających pracę w trybie technologicznym oraz komunikację z dyskiem za pośrednictwem terminala szeregowego. Często jest to jedyna droga do uzyskania bezpośredniego dostępu do oprogramowania wewnętrznego oraz danych użytkownika.
    Oprogramowanie obsługujące PC-3000 Express, oprócz uniwersalnego narzędzia diagnostycznego, zawiera 16 specjalizowanych narzędzi przeznaczonych dla konkretnych producentów, architektur i rodzin dysków. Narzędzia te pozwalają:
Odzyskiwanie danych - diagnozować dyski twarde w trybie technologicznym,
- testować i odzyskiwać informację serwisową dysku twardego,
- czytać i zapisywać zawartość Flash ROM dysku twardego,
- ładować program dostępu do informacji serwisowej - LDR,
- zmieniać konfigurację głowic dysku twardego,
- przeglądać i redagować tablice ukrytych defektów P-List, G-List, T-List i inne,
- ukrywać znalezione na powierzchni nośnika magnetycznego defekty,
- przeliczać (inicjalizować) translator,
- zmieniać parametry konfiguracyjne i identyfikacyjne dysku twardego,
- resetować logi i partametry S.M.A.R.T.,
- podglądać i usuwać założone na dyski hasła,
- współpracować z programem Data Extractor,
- przełączać kopie powierzchni serwisowych,
- odczytywać dane w/g parametrów fizycznych PZCHS lub ABA,
- w przypadku uszkodzenia elektroniki, adaptować sprawną płytę PCB od dawcy,
- w przypadku dysków USB, uzyskać dostęp przy pomocy portu COM lub adaptować i użyć elektronikę od dysku SATA.
     Oprogramowanie zawiera obszerną bazę zasobów dysków twardych - obrazów Flash ROM, modułów powierzchni serwisowej, ścieżek strefy serwisowej itd.). Baza danych pozwala systematyzować wszystkie zasoby i przechowywać je w skompresowanej formie, a także szybko odnajdywać potrzebną zawartość. Baza danych PC-3000 Express jest oparta na serwerze FireBird.
     PC-3000 Express oferuje możliwość samodzielnego tworzenia algorytmów za pomocą języka programowania Visual Basic Script włączając przygotowanie danych oraz interpretację rezultatów. Realizowany algorytm może być podłączony do dowolnego narzędzia PC-3000. Oprócz tego komendy do dysku można podawać za pomocą ATA-Commandera.
     PC-3000 Express współpracuje z programem do odzyskiwania danych Data Extractor Express, który w wersji RAID pozwala na odzyskiwanie danych z macierzy RAID w dowolnej konfiguracji. Rozwiązanie takie umożliwia odzyskanie danych z dysku, który nie pracuje stabilnie. Taki dysk może być uruchomiony w trybie technologicznym z pomocą specjalistycznych narzędzi PC-3000 Express. Ponadto PC-3000 Express zapewnia możliwość podłączenia dysku do systemu operacyjnego i pracę z tym dyskiem przy pomocy innych programów - np. DMDE.
     Zakup urządzenia PC-3000 Express został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.Copyright 2009 by Kaleron All Rights Reserved, Created by Websgraf - Paweł Pawluch